Skoda Auto

 
 
Google AdSense

Škoda Superb

Nová Škoda SuperbPrvním automobilem Škoda nesoucí název Škoda Superb se začal vyrábět v roce 1934. Dnes je auto právem řazeno mezi legendární veterány. V období 2.světové války byly vozy vyráběny pro účely německé armády  Po válce výroba vozů pokračovala do roku 1949.

Další vozy nesoucí název Škoda Superb se prodávají od roku 2001. Škoda Suberb je osobní vůz patřící do vyšší třídy vozů a to především vybavením, komfortem, zpracováním a samozřejmě cenou. Škoda Superb první generace patří u nás i ve Světě mezi velmi oblíbené a vyhledávané vozy.  V roce 2007 prošel vůz faceliftovou úpravou. Ta zahrnovala úpravu masky a vybavení vozu. Vůz Škoda Superb první generace koupíte v bazarech od 160 000 korun.

V roce 2008 byl na trh uveden nový vůz Škoda Superb. Velkou novinkou vozu Škoda Superb je patent Twindor, ten vám umožní otevírat zavazadlový prostor pro malé předměty jako u aut typu sedan a pro větší náklady jako u vozů typu liftbag. Tento ve světě automobilů ojedinělý patent by měl zvýšit prodejnost vozů jak u nás tak i jinde ve Světě. Vůz byl v roce 2009 představen v Číne na autosalonu v Šanghaji pod názvem Škoda Superb Hao Rui. Vůz Škoda Superb nové generace je elegantním, komfortním vozem vyšší třídy. Do klasické výbavy vozu Škoda Superb patří systém Twindor, airbagy, ESP, ABS, MSR, ASR, EDS, HBA, imobilizér, klimatizace, elektrické ovládání oken, rádio, centrální zamykání  a osvětlení CatVision. Osvětlení CatVision zajišťuje ve voze Škoda Superb v nočních hodinách příjemně laděné světlo. Vůz Škoda Superb si můžete vybrat ve variantách Comfort, Ambition, Elegance, Exclusive a GreenLine. Vůz Škoda Superb nové generace splňuje bazpečnostní prověrky Euro NCAP na 5 hvězdiček. V autě Škoda Superb najdete airbag pro řidiče a spolujezdce, boční airbagy vpředu i vzadu a kolení airbag pro řidiče. Součástí výbavy jsou světlomety s funkcí AFS a systém pro lepší rozjíždění do kopce. Velikost vozu Škoda Suberb je : délka 4,83m, šířka 1,81m, výška 1,46m. Z motorů pro vůz Škoda Superb si můžete vybrat tyto: 1.4 TSI 92kW, 1.8 TSI 118 kW, 1.9 TDI PD DPF 77kw, 2.0 TDI PDF 103kW, 2.0 TDI CR DPF 125kW a 3.6 FSI V6 191 kW. Vybrat si můžete jak automatickou tak manuální převodovku. Z přídavných vybavení pro vůz Škoda Superb si můžete vybrat z palety různých druhů litých kol, střešní nosič na kola, dětskou sedačku nebo přenosný DVD přehrávač. Vůz Škoda Super si můžete vybrat ve 12 barvách. Cena nového vozu Škoda Superb se pohybuje od 570 000 korun.

Nová Škoda Superb